Kategórie      

Kawai

Úvod Kawai

Značka klavírov Kawai bola založená v roku 1927 v meste Hamamatsu, Japonsko, Keiči Kawaiom, ktorý predtým pracoval pre firmu Yamaha. V prvých rokoch svojej existencie sa firma Kawai zameriavala na výrobu klavírových zvukových dosiek pre iné firmy, ale čoskoro začala vyrábať aj vlastné klavíry.

V 50. a 60. rokoch sa Kawai snažila zlepšiť kvalitu svojich klavírov a zaviesť nové technológie. V roku 1955 sa Kawai stala prvým japonským výrobcom klavírov, ktorý získal medzinárodnú ocenenie za kvalitu svojich nástrojov na súťaži v Bruseli. V roku 1963 Kawai predstavila prvý akustický klavír so znižovanou hmotnosťou klávesov - model K-20, ktorý sa stal veľmi populárnym.

V 70. a 80. rokoch sa Kawai stala jednou z najväčších svetových značiek klavírov, vyrábajúcich široké spektrum nástrojov pre rôzne úrovne hráčov. V roku 1989 sa Kawai stala prvou značkou klavírov, ktorá použila skutočné drevo smreka Sitka na zvukovú dosku, čím získala uznávanie za kvalitu zvuku svojich klavírov.

V súčasnosti, Kawai je jednou z najvýznamnejších značiek klavírov na svete a vyrába širokú škálu nástrojov, vrátane koncertných krídel, rezbárskej klavirúry, digitálnych klavírov a iných elektronických hudobných nástrojov. Firma stále zostáva v rukách rodiny Kawai a jej zameranie na kvalitu a inovácie sa neprestáva.

Zobrazené produkty 1 - 1 z celkových 1
Klavír KAWAI C107

Klavír KAWAI C107

1 990,- €
Na stranu: produktov.
Copyright 2023 © pianostudio.sk