Kategórie      

Kemble

Úvod Kemble

Kemble je britská značka klavírov s dlhou históriou. Spoločnosť bola založená v roku 1911 v Londýne a prvý klavír Kemble bol vyrobený v roku 1912. Počas 20. a 30. rokov 20. storočia sa Kemble etabloval ako jedna z najuznávanejších britských značiek klavírov a dodával svoje nástroje do celého sveta.

Po druhej svetovej vojne Kemble expandoval a začal vyrábať aj iné hudobné nástroje, ako sú napríklad gitary a bicie nástroje. V 50. a 60. rokoch sa Kemble stala jednou z najväčších britských výrobcov klavírov a dodávala svoje nástroje do mnohých krajín na celom svete.

V 70. rokoch Kemble vyvinula nový dizajn klavíra, ktorý bol populárny v Japonsku. V roku 1980 Kemble založila spoločné podniky s japonskými výrobcami klavírov Yamaha a Pearl River, aby mohla vyrábať a distribuovať svoje nástroje v Ázii.

V roku 2000 sa Kemble stala súčasťou skupiny Yamaha, čo umožnilo spoločnosti Kemble prístup k technológii a know-how v oblasti výroby klavírov. Kemble pokračuje výrobe klavírov dodnes a je uznávanou značkou v oblasti klavírového priemyslu.

V tejto kategórii sa nenachádzajú žiadne produkty.

Copyright 2023 © pianostudio.sk