Kategórie      

Hohner

Úvod Hohner

Hohner je nemecká značka, ktorá je známa predovšetkým svojimi harmonikami a inými hudobnými nástrojmi, ako sú napríklad gitary a klavíre. Firma bola založená v roku 1857 Matthiasom Hohnerom v meste Trossingen, ktoré sa nachádza na juhu Nemecka.

V počiatkoch svojej histórie sa firma zaoberala výrobou harmoník a Matthias Hohner sa snažil vylepšiť ich dizajn a zvukovú kvalitu. V roku 1862 získal patent na svoj nový systém stláčania klávesov, ktorý umožňoval hráčom presnejšie ovládať tonalitu a dynamiku zvuku.

V 20. storočí sa firma Hohner stala jednou z najväčších výrobcov harmoník na svete a rozšírila sa aj do iných oblastí hudobného priemyslu. V roku 1927 firma kúpila klavírnu továreň Bechstein a začala vyrábať klavíre pod vlastnou značkou.

V 50. a 60. rokoch firma Hohner zaznamenala ďalší rozvoj a vyrábala niekoľko úspešných modelov gitár, vrátane modelu Marine Band, ktorý bol populárny medzi bluesovými gitaristami. V tomto období sa tiež začala vyrábať elektrická gitara Hohner G3.

Značka Hohner prestala vyrábať klavíre v roku 1988.

V súčasnosti sa firma Hohner stále venuje výrobe harmoník a iných hudobných nástrojov a jej produkty sú používané hudobníkmi po celom svete. Značka Hohner sa stala synonymom pre kvalitu a spoľahlivosť v oblasti hudobných nástrojov a jej produkty majú medzinárodné uznávanie.

Zobrazené produkty 1 - 1 z celkových 1
Na stranu: produktov.
Copyright 2023 - 2024 © pianostudio.sk