Kategórie      

Hupfeld

Úvod Hupfeld

Značka Hupfeld patrila medzi významných výrobcov klavírov a hudobných nástrojov v Nemecku. Spoločnosť bola založená v roku 1900 v Lipsku, kde sa stala jednou z najväčších a najznámejších tovární na klavíry v Nemecku.

Hupfeld sa snažil vyrábať kvalitné a inovatívne klavíry, ktoré by vyhovovali rôznym náročným potrebám klientov. Spoločnosť sa rýchlo rozrástala a stala sa jednou z popredných výrobcov klavírov v Nemecku. Hupfeld sa tiež zaoberal výrobou ďalších hudobných nástrojov, ako sú napríklad organy a reprodukčné klavíre.

V roku 1924 predstavil Hupfeld prvý automatický klavír, ktorý sa volal "Triphonola". Bol to významný krok v technologickom vývoji klavírov a táto inovácia priniesla spoločnosti veľký úspech a popularitu. V roku 1927 Hupfeld získal prestížnu medailu Grand Prix na výstave v Lipsku za svoj výrobok "Masterplayer", ktorý bol ešte pokročilejšou verziou automatického klavíra.

Po druhej svetovej vojne sa Hupfeld stal súčasťou východonemeckého národného podniku a jeho produkcia sa zameriavala na klavíry pre masové trhy. V roku 1969 bol výrobný podnik Hupfeld zlúčený s inými východonemeckými podnikmi, ktoré sa zaoberali výrobou klavírov a pianín, a vytvorili spoločnosť "VEB Deutsche Piano-Union Leipzig", ktorá neskôr vyrábala klavíry pod značkou "Schimmel".

Hupfeld bol významným hráčom v oblasti klavírov a prispel k technologickému vývoju tohto nástroja. Aj keď už spoločnosť neexistuje, klavíry Hupfeld sú stále obľúbené medzi milovníkmi klavírov a hudby a majú svoje miesto v histórii klavírovej výroby.

V tejto kategórii sa nenachádzajú žiadne produkty.

Copyright 2023 - 2024 © pianostudio.sk