Kategórie      

Schimmel

Úvod Schimmel

Schimmel je nemecká značka klavírov, ktorá bola založená v roku 1885 v meste Leipzig v Nemecku. Značku založil Wilhelm Schimmel, ktorý mal už ako 20-ročný niekoľkoročné skúsenosti s výrobou klavírov. V roku 1893 sa Schimmel presťahoval do mesta Braunschweig a otvoril tam svoju vlastnú továreň na výrobu klavírov.

Od svojho vzniku Schimmel vyvíjal vysokokvalitné klavíry, ktoré získali medzinárodné uznanie a získali množstvo ocenení a medailí na výstavách po celom svete. V 20. storočí sa značka Schimmel stala jednou z najuznávanejších značiek klavírov na svete a bola vyhľadávaná profesionálnymi hudobníkmi aj nadšencami hudby.

Po druhej svetovej vojne bola továreň Schimmel v Braunschweigu zničená spojeneckými bombami a výrobu museli obnoviť v iných miestach. V 60. rokoch začala Schimmel používať moderné technológie a výrobné postupy, aby zlepšila kvalitu a efektivitu výroby svojich klavírov. V 80. rokoch bola značka Schimmel kúpená firmou Pearl River z Číny, ktorá investovala do modernizácie tovární a vývoja nových technológií.

V súčasnosti je značka Schimmel stále jednou z najuznávanejších značiek klavírov na svete a ponúka širokú paletu modelov pre rôzne úrovne hráčov a požiadavky. Schimmel sa stále drží svojich tradícií a známy je pre svoje precízne ručné spracovanie a vynikajúcu zvukovú kvalitu. Schimmel klavíry sú používané hudobníkmi a milovníkmi hudby po celom svete a získali množstvo ocenení a uznaní v hudobnom svete.

Zobrazené produkty 1 - 3 z celkových 3
Na stranu: produktov.
Copyright 2023 - 2024 © pianostudio.sk